Deska do krojenia naturalny czarny dąb GF034

Deska do krojenia / serwowania – naturalny czarny dąb – „polski heban”  GF-034

EDYCJA LIMITOWANA – 1000 szt.

Więcej szczegółów

GF034
Nowy produkt

700,00 zł

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Dodaj do porównania

 
Więcej informacji

Nasza deska do krojenia/serwowania spełnia funkcję użytkową i dekoracyjną, stanowi również gratkę, gdyż jest w edycji limitowanej w ilości 1000 sztuk. Każda deska jest oznaczona logiem Galaeria Factory i numerem seryjnym. Posiadanie jej dodaje prestiżu i luksusu, na który nieliczni mogą sobie pozwolić. Wykonana jest ręcznie i cechuje się niezwykłą twardością, gdyż zastosowany materiał to w 6-17% skamielina w strukturze czarnego dębu.

Ekskluzywna deska została wykonana z naturalnego czarnego dębu stworzonego przez rzekę Wisłę w ciągu 2500 lat. Jest to niezwykle cenny i unikatowy surowiec, wyjątkowej jakości drewno kopalne. Drewno to posiada certyfikat wydany przez Laboratorium Datowań Bezwzględnych (Cianowice) oraz świadectwo autentyczności wydane przez Instytut Technologii Drewna w Poznaniu.

Nasza deska konserwowana jest za pomocą specjalnego, ekologicznego impregnatu – oleju lnianego, który nie pozwala na ingerencję wilgoci i bakterii. Olej lniany jest substancją jedyną w swoim rodzaju, biorąc pod uwagę jej cechy – niezwykłą trwałość, naturalność, gładkość i połysk jaką nadaje powierzchni.


Historia zastosowanego materiału:

Czarny dąb to drewno kopalne występujące w żwirowo-piaszczystych pradolinach rzek, zakonserwowane przez wilgoć i pozbawienie dostępu do powietrza i światła. Przetrwało tysiące lat na dnie rzeki i w wyniku reakcji pomiędzy garbnikami w nim zawartymi, a solami żelaza w wodzie lub ziemi z biegiem czasu nabrało unikalnej barwy. „Polski heban” od wieków doceniany był przez wielu artystów. Ze względu na trud związany z wydobyciem tego surowca oraz rzadkość występowania od zawsze był materiałem, z którego tworzone były meble tylko dla „wybranych”, przede wszystkim królów i władców. Do dzisiejszego dnia tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na posiadanie dzieł sztuki wykonanych z czarnego dębu z racji jego unikatowości jak również i ceny, materiał ten z biegiem czasu nabiera coraz większej wartości.


EDYCJA LIMITOWANA – 1000 szt.

Konserwacja i zabezpieczanie deski :
– uwaga! – deski nie należy myć w zmywarce
– po każdym użyciu deskę należy dokładnie umyć pod bieżącą wodą, osuszyć papierowym ręcznikiem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia
– doskonałą konserwacją dla deski będzie przetarcie jej, raz na jakiś czas, olejem lnianym, dzięki czemu zachowa wszelkie swoje walory


Każda deska zawinięta jest w lnianą ściereczkę z oznaczeniem numeru limitu i przewiązana naturalnym lnianym sznurem.

       

WYKONANA RĘCZNIE

Wymiary:

Długość: 26,5 cm

Szerokość A: 11 cm

Szerokość B: 15 cm

Grubość: 3 cm

Deska do krojenia / serwowania

Materiał – drewno

Naturalny czarny dąb – 2500 lat

Funkcja użytkowa i dekoracyjna

Napisz opinię

Deska do krojenia naturalny czarny dąb GF034

Deska do krojenia / serwowania – naturalny czarny dąb – „polski heban”  GF-034

EDYCJA LIMITOWANA – 1000 szt.

Napisz opinię

 
Komentarze(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

9 innych produktów w tej samej kategorii:

Porównaj 0

No products

To be determined Wysyłka
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie