Grafika „G_014” – Adrian Purgał - Giclee

Autor: Adrian Purgał
Tytuł: G_014
Technika: wydruk Giclee
Wymiary: 58x58cm (netto), 70x70cm (brutto)
Edycja limitowana - 20
Cena nie obejmuje oprawy.

Więcej szczegółów

Nowy produkt

1 800,00 zł

16 Przedmioty

- +

Dodaj do porównania

 
Więcej informacji

Autor: Adrian Purgał
Tytuł: G_014
Technika: grafika komputerowa, techniki mieszane
Limit odbitek: 20szt.
Kod katalogowy Galaeria: GBAP070
wydruk giclee na podłożu Hahnemühle German Ething 310g/m2,
tusze HP Vivera z dwustuletnią gwarancją trwałości i przeznaczeniem do wydruków FineArt
Wymiary grafiki netto: 58x58cm, czyste podłoże (brutto) 70x70cm
Grafika opatrzona jest własnoręcznym podpisem autora i sygnaturą. Posiada także dwa odciski suchego stempla „AP” i „GB”, a także ręcznie wypisany tytuł pracy i numer odbitki
Do grafiki dołączone są dwa certyfikaty: certyfikat autora i certyfikat drukarski, poświadczające autentyczność odbitki i jej niepowtarzalność. Dodatkowo certyfikat drukarski i oryginalna odbitka opatrzone są hologramem z unikalnym i zgodnym ze sobą numerem.

„Technologia druku bezrastrowego pozwala na uzyskanie wydruków, w których plamka jest praktycznie niezauważalna gołym okiem. Wysokiej jakości materiały eksploatacyjne (podłoża oraz atramenty) zapewniają zarówno znacznie wierniejsze odwzorowanie kolorów jak i trwałość uzyskanych efektów. Profesjonalne wydruki typu Giclee mogą być nawet ponad 100 lat eksponowane wewnątrz pomieszczeń bez widocznej zmiany koloru.”

Źródło: QPRINT

Wydruki Giclee są to najwyższej jakości reprodukcje dzieł sztuki, których wygląd, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i urządzeń drukujących, jest prawie nieodróżnialny od oryginału. Obecnie w Zachodniej Europie i USA jest to, wśród artystów, coraz bardziej popularny sposób prezentowania i sprzedawania prac. Wydruki wielkoformatowe w tej technice wykonywane są w limitowanych nakładach, a następnie własnoręcznie sygnowane przez artystę.

Najważniejszymi cechami, które odróżniają wydurki typu Giclee od klasycznych, dostępnych w supermarketach, reprodukcji są technologia druku oraz zastosowane podłoża. Technologia druku bezrastrowego pozwala na uzyskanie wydruków, w których plamka jest praktycznie niezauważalna gołym okiem. Wysokiej jakości materiały eksploatacyjne (podłoża oraz atramenty) zapewniają zarówno znacznie wierniejsze odwzorowanie kolorów jak i trwałość uzyskanych efektów. Profesjonalne wydruki typu Giclee mogą być nawet ponad 100 lat eksponowane wewnątrz pomieszczeń bez widocznej zmiany koloru.

Źródło: QPRINT

O AUTORZE

Adrian Purgał - grafik, projektant wzornictwa. Z racji wykonywanego zawodu i nierozłącznemu obcowaniu z komputerem przeniósł swą twórczość plastyczną na matrycę cyfrową i od ponad dziesięciu lat tworzy używając niemal wyłącznie narzędzi grafiki komputerowej. Okres ten przyniósł niezliczone realizacje graficzne i artystyczne zarówno w formach użytkowych jak loga, ilustracje, projekty komercyjne, a także wspomniane okładki, plakaty, w tym także filmowe, jak również artystycznych jak dziesiątki, a nawet setki grafik, z których wybrane doczekały się kilku autorskich wystaw. Jako artysta zadebiutował na "First Exhibition of Polish Design GBPower New Life" w Londynie w 2015 roku i autorskiej wystawie, w styczniu 2016 roku, w POSK Gallery w Londynie.

"W swych grafikach, które są jednocześnie dopełnieniem twórczości muzycznej, poezji i tekstów piosenek, przede wszystkim zajmuję się “człowiekiem”. Fascynacja odkrywania przez nas codzienności i przenoszenia się w inny wymiar, czasem wręcz mistyczny i boski, pozwala odnaleźć się niemal w każdym moim obrazie. Niestrudzenie w obrazowaniu ludzkich słabości, lęków, momentami wręcz depresyjnych wizji, jest swego rodzaju pamiętnikiem mojego artystycznego życia, przez co moja sztuka staje się mocno intymna, a widz może dzięki niej zajrzeć do świata urzeczywistnionych myśli. Grafiki które tworzę są dla mnie swoistą terapią, ale myślę że także dla odbiorcy mojej sztuki, którą staram się personifikować nasze słabości i pragnienia zamykając je w obraz."

Adrian Purgał

Cena nie obejmuje oprawy.Napisz opinię

Grafika „G_014” – Adrian Purgał - Giclee
Autor: Adrian Purgał
Tytuł: G_014
Technika: wydruk Giclee
Wymiary: 58x58cm (netto), 70x70cm (brutto)
Edycja limitowana - 20
Cena nie obejmuje oprawy.

Napisz opinię

 
Komentarze(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Porównaj 0

No products

To be determined Wysyłka
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie